0912 928 1808

info[AT]rusticmtm[DOT]ir

ویژگی های کابینت خوش ساخت

طراحی و ساخت کابینت از جمله رایج ترین خدماتی است که به منظور ایجاد تغییرات اساسی در محیط آشپزخانه ارائه می‌شود. گاهی اوقات نیز می‌توان با تعویض درها، تعویض رنگ کابینت‌ها و یا تعمیر و بازسازی آن‌ها این تغییرات اساسی را ایجاد کرد تا هم از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر باشد و هم در مدت زمان کمتری انجام شود.

ویژگی های انتخاب کابینت خوب و خوش ساخت

چهارچوب: همه وسایل، از جلوی کابینت واضح و مشخص هستند. چوب یا متریال قاب کابینت، نباید هیچ گره، زخم یا رگه‌ای داشته باشد، یا رنگ‌های آن متفاوت باشد.

قاب و ریل‌های مربوط به چهارچوب رویی، با زبانه‌های بلند و با اتصالات عمیقی به هم متصل شده‌اند که دهانه‌ها در آن قرار می‌گیرند. به طوری که محل تقاطع دو قطعه چوب ناپدید می‌شود. در یک کابینت خوب و خوش ساخت، کشوهای جلویی و درب‌های آن‌ها نیز از متریال یکسان ساخته شده‌اند.

پنل اصلی: بخشی از کابینت است که به وضوح در معرض دید است و از متریال و رنگ یک‌دست ساخته می‌شود. قطعات قاب آن بهم لولا شده‌اند و با پیچی که از درون زده شده است به بدنه اصلی وصل شده‌است.

کشوها: کشوها باید از ضخامت مناسب برخوردار باشند و در کناره‌ها باید شیار مناسبی داشته باشند تا به کمک بدنه داخلی کشو نگه داشته شوند.

بدنه اصلی: بدنه اصلی کابینت، در واقع قسمت درونی کابینت را تشکیل می‌دهد. کناره‌ها و پنل زیری ضخامتی کمتر از قفسه‌ها دارند و همه از یک جنس هستند. کف و پشت کابینت نیز به دیواره‌های کناری به خوبی اتصال داده شده‌اند.

در انتخاب کابینت خوب، باید به تمام موارد بالا توجه کرد ولی باید توجه داشت که این موارد بنابر متریال متفاوت خواهد بود و قیمتی متفاوت را نیز خواهد داشت.

نکات متمایزکننده در ساخت کابینت

لولاهای قابل تنظیم: لولاهای کابینت چه پنهان باشند و چه مشخص، حتماً باید محکم و قابل تنظیم باشد، تا درب‌ها با قاب بیرونی هماهنگ شوند.

پنل‌های شناور: شیارهای عمیق قاب‌های اطراف پنل‌ها، بر روی درب کابینت و در دیواره‌هایی که مشخص هستند نباید با چسب یا منگنه متصل شده باشند، تا با تغییر دما و رطوبت بدون اینکه شکسته شوند و یا از قاب جدا شوند، به کار خود ادامه دهند.

کناره های کشو: کشویی که با شیارهای دو طرفه حمایت می‌شود، عملکرد بهتری در مقایسه با آن‌هایی دارد که تنها از یک سو حمایت می‌شوند. آرام‌ترین شیار، بر روی بیرینگ‌های نایلونی قرار می‌گیرند. هر اسلاید تحمل وزن زیادی را دارد و اجازه می‌دهد حتی اگر کشو پر هم باشد، به راحتی باز شود.

اتصالات قاب‌های متصل به بدنه اصلی: بدنه اصلی و قاب باید اتصال محکمی داشته باشند، این اتصال نشانه کار خوب کابینت ساز شما خواهد بود. گوشه پایینی پشت قاب، دارای شیاری پهن است که به پنل کناری بدنه اصلی قفل می‌شود. شیار باریک، قطعه افقی با شیاری مشابه در کف کابینت وصل می‌شود.

دستگیره و قفل: دستگیره‌ها بهتر است فلزی باشند و نه پلاستیکی. که می‌توان در صورت لزوم، از انواع قفل‌های پلاستیکی در کنار آن بهره برد.

 

منبع : چیدانه 

 

: اشتراک گذاری