0912 928 1808

info[AT]rusticmtm[DOT]ir

واکینگ کلوزت یا کلوزت روم چیست

واکینگ کلوزت (walk in closet)  نام اتاق و فضایی است که دارای دراورها، قفسه ها و کمدهای مناسبی برای نگه داری صحیح و راحت لباس ها ، کفش ها و … است.

کاربرد کلوزت روم ایجاد محیطی محفوظ برای نگهداری و تعویض لباس با تمام لوازم مورد نیاز بوده که در کل استفاده،نگهداری و تعویض لباس را بسیار آسان کرده است.

درطراحی اکثر منازل مسکونی لوکس و مدرن کلوزت روم به عنوان یکی از فضاهای اصلی و موردنیاز افراد مورد بررسی قرار می گیرد و امکاناتی از جمله فضاهای تفکیک شده برای نگهداری لباس ها به صورت مجزا،آینه تمام قد و پاف یا مبلمانی برای نشستن جهت پوشیدن کفش در اتاق لباس مورد توجه قرار می گیرند.

در طراحی کلوزت روم سه امکان برای فرم وجود دارد:

«L» شکل : این نوع از اتاق لباس دو دیوار اتاق را اشغال کرده و  امکان حرکت در فضا را فراهم می‌ آورد

«U» شکل : این نوع از اتاق لباس برای حداکثر ذخیره‌ سازی، سه دیوار را اشغال می‌ کنند.

یک کلوزت روم مستقیم این نوع از گنجه استفاده هم‌ زمان برای دو نفر را ممکن می‌ سازد و برای فضاهای کوچک مناسب‌ تر است.

توجه داشته باشید که شما هرگز نمی‌ توانید آینه‌ های بی‌ شماری در کلوزت روم خود داشته باشید، اما می‌ توانید درب‌ های آن را به‌ صورت آینه‌ ای ارتقاء دهید. نورهای منعکس‌ شده از آینه و سایر قسمت‌ ها باعث می‌ شود فضای لباس شما بزرگ‌ تر احساس شود. در بسیاری از این نوع فضاها میز توالت یا فضایی برای آرایش و خود آرایی در نظر گرفته می شود که این امر بسته به ابعاد کلوزت روم متغیر می باشد.

نورپردازی مناسب در اتاق لباس یکی از اصلی ترین و مهمترین عناصر به شمار می آید.چون معمولاً این گونه فضاها از نور طبیعی بهره مند نبوده و نورهای مصنوعی در آن حکمرانی می کنند. میزان و مقدار روشنایی باید به گونه ای باشد که تمامی قسمت ها و رنگ لباس به بهترین شکل ممکن دیده شوند و سایه ها ی کمتری در آن مشاهده گردد.


: اشتراک گذاری