0912 928 1808

info[AT]rusticmtm[DOT]ir

بزرگترین خانه های جهان را بشناسیم

اگر بخواهیم فهرستی از بزرگ‌ترین خانه‌های جهان را تهیه کنیم قطعا تعداد زیادی قصر این فهرست را پر می‌کنند. مثلا قصر مرمرین سلطان برونئی صدر این فهرست قرار می‌گیرد. مساحت خانه یا قصر سلطان برونئی ۲۱۵۲۷۸۲ متر مربع است. اما بنا است در این فهرست خانواده سلطنتی را حذف کنیم و از خانه‌های بزرگ و عمارت اشرافی و ویلاهای میلیاردهای معمولی صحبت کنیم که نسبتی با خانواده سلطنتی نداشته‌اند. طبعا ارزش خانه این میلیونرها بسیار زیاد است و هرکسی توان خرید ندارد. با این بناها بیشتر آشنا شوید:

بزرگ‌ترین خانه‌های جهان

وقتی صحبت از ثروت زیاد و خانه‌های بزرگ و عمارت اشرافی می‌شود بیشتر افراد یاد دونالد ترامپ یا بیل گیتس می‌افتند. اگرچه خانه‌ی این افراد بسیار بزرگ است اما ما سراغ افراد دیگری رفته‌ایم. جهت اطلاع مارالگو در پالم بیچ خانه‌ی سابق ترامپ که مساحت خانه ۱۱۰۰۰۰ متر مربع بود. خانه‌ی بیل گیتس هم البته کوچک نیست و ۶۶۰۰۰ مترمربع مساحت دارد. ساختمان مهمان هم در همین فضا قرار دارد.

بزرگ‌ترین خانه‌های جهان : آنتیلیا، بمبئی، هند

موکش امبانی که سال ۲۰۱۸ به عنوان ثروتمندترین فرد هند شناخته شد صاحب یکی از همین خانه‌های بزرگ است. ارزش خانه ۴۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است. امبانی یکی از ثروتمندترین افراد جهان است.
با فعالیت در حوزه نفت و گاز او موفق شده صاحب یکی از بزرگ‌ترین و گران‌ترین خانه‌های بزرگ و عمارت اشرافی باشد. ارزش خانه دو میلیون دلاری آنتیلیا زمانی که آسمان خراش شد افزایش پیدا کرد. این آسمان‌خراش ۲۷ طبقه است و در مرکز شهر بمبئی قرار دارد.
آمبانی با شرکت معماری پرکینز و ویل و شرکت هیرش بندر برای ساختن آسمان‌خراشش همکاری کرد. مساحت خانه در مجموع ۴۰۰ هزار متر مربع است و ساخته شدنش ۴ سال زمان برده.
برای جلوگیری از تکرار عناصر معماری، هیچ دو طبقه‌ای شبیه هم نیستند، چه از نظر نقشه و چه از نظر مصالح. سازه‌ی کلی طبق واستو، فلسفه‌ی ساخت‌وساز هندی که به فنگ‌شویی چینی شباهت دارد ساخته شده.
۹ آسانسور افراد را در ساختمان جابه‌جا می‌کنند و طبقات بالا منظره‌ای پانوراما از خلیج عربی ارائه می‌دهند.

بالتیمور استیت، اشویل، کارولینای شمالی

شاید بسیاری از شما سلطان حمل‌ونقل و جاده‌ها یعنی کورنلیوس وندربیلت را نشناسید اما باید بدانید او صاحب یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های جهان است. عمارت اشرافی او سال ۱۸۹۵ تکمیل شد و ۲۵۰ اتاق دارد. مساحت خانه ۳۲ کیلومتر مربع است که مزرعه، اصطبل و باغ دارد. کورنلیا وندربیلت درهای خانه را سال ۱۹۳۰ روی عموم گشود. اگرچه شما نمی‌توانید در یکی از ۳۴ اتاق خواب خانه اقامت کنید اما یک هتل، غذاخوری و کلبه وجود دارد که مهمانان را می‌پذیرد.
این عمارت اشرافی ۴۳ سرویس بهداشتی، سه آشپزخانه، ۶۵ شومینه، استخر ۷۵۰۰۰ گالنی، کتابخانه ۲۳۰۰۰ کتابی و فضای بولینگ دارد. به جز این‌ها تمام مظاهر دنیای مدرن که با الکتریسیته سروکار دارند مثل وسایل سرمایشی و گرمایشی، هشداردهنده آتش و آسانسور هم در این خانه وجود دارد. در میان خانه‌های بزرگ آمریکا این عمارت اشرافی ۱۷۸۹۲۶ مترمربعی بزرگ‌ترین عمارت شخصی است.

بزرگ‌ترین خانه‌های جهان: عمارت سافرا، سائوپائولو، برزیل

در میان بزرگ‌ترین خانه‌های جهان این مورد با خانواده‌ای بانکدار سروکار دارد. خانواده سافرا مالک بانکی خصوصی در برزیل هستند. این عمارت اشرافی که از خانه‌های بزرگ به شمار می‌رود ۱۳۰ اتاق دارد. طبق روزنامه برزیلی فولها مساحت خانه ۱۰۸۶۸ مترمربع است. دو استخر هم داخل این خانه وجود دارد.
این خانه که بزرگ‌ترین عمارت اشرافی در سائوپائولو است در محله مرومبی واقع شده است.  اگرچه این خانه محل برپایی مراسم‌های خانواده از جمله مراسم ازدواج فرزندان و نوادگان سافرا بوده عکس‌های آنلاین زیادی از آن وجود ندارد.
قطعا ارزش خانه بسیار بالاست اما این تنها خانه ارزشمند سافراها نیست. سال ۲۰۱۴ جوزف سافرا آسمان‌خراشی در لندن به ارزش ۹۹۰ میلیون دلار خرید. جیکوب سافرا هم در سال ۲۰۱۷ خانه کودکی ژاکلین کندی را به قیمت ۲۵ میلیون دلار خرید. ضمنا طبق فوربس جوزف سافرا در لیست میلیونرها جایگاه سی‌وششم را دارد.

ویتانهرست، لندن، انگلستان

در واقع قصر باکینگهام جزو بزرگ‌ترین خانه‌های جهان و بزرگ‌ترین عمارت اشرافی لندن است. مساحت کاخ باکینگهام ۸۳۰هزار مترمربع است و ۷۷۵ اتاق دارد. اما بنا شد ما از کاخ‌های پادشاهی صرف نظر کنیم بنابراین سراغ دومین خانه‌های بزرگ انگلستان می‌رویم.
این خانه را شرکت طراحی جورج هابرد به سبک جورجیایی طراحی کرده و عمارت اشرافی ویتانهرست بین سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۲۰ ساخته شده است.
مساحت خانه لیدی گریگ ۴۰۰۰ متر مربع است و به زیبایی بازسازی شده. به سبک دیگر خانه‌های بزرگ استخری بزرگ، سینما، سالن ماساژ، سونات، باشگاه، پارکینگ و دیگر امکانات رفاهی داخل این عمارت اشرافی قرار دارد.
سال ۲۰۰۸ مالکیت خانه تغییر کرد. ارزش خانه در آن سال ۵۰ میلیون پوند بود که بعد از تغییر مالکیت نام خریدار نامشخص بود. سرانجام دتر سال ۲۰۱۵ مجله نیویورکر گزارش داد میلیونر روسی آندری گوریف این خانه را خریده است.

بزرگ‌ترین خانه‌های جهان: ورسایل، ویندرمیر، فلوریدا

این عمارت اشرافی بالا و پایین‌های زیادی داشته که در مستندی به نام ملکه ورسایل که سال ۲۰۱۲ نمایش داده شد آورده شده. تا پیش از سال ۲۰۱۷ به نظر می‌رسید زوج خانه را رها کرده‌اند اما در سال ۲۰۱۷ گزارش شد این زوج قصد داشتند کارکنان فلیپینگ اوت را استخدام کنند تا خانه را دکور کنند.
جف لوییس دکور این عمارت اشرافی را رد کرد. ضمنا مساحت خانه ۹۰۰۰۰ مترمربع بود. خانه ۳۲ سرویس بهداشتی، ۱۱ آشپزخانه، ۱۴ اتاق خواب، اتاق بازی، باشگاه و سینما دارد. همچنین پارکینگ خانه گنجایش ۳۰ ماشین را دارد و شش استخر خانه قدرت انتخاب به شما می‌دهند.
رویاهای زوج صاحبخانه همچنان بلندپروازانه است و اکنون که در سال ۲۰۱۹ هستیم ساخت‌وسازهای خانه به اتمام نرسیده اما انتظار می‌رود طی یک الی دو سال آینده بازسازی خانه تمام شود.

ویلا لئوپولدا، فرنچ ریوریا

ویلا لئوپولدا جزو بزرگ‌ترین خانه‌های جهان است که قدمتی تاریخی هم دارد. این عمارت اشرافی تقریبا یک قرن پیش ساخته شده است. در میان خانه‌های بزرگ مساحت خانه ۲۰۲۳۴۲ مترمربع است و در اصل به دست شاه لئوپولد دوم از بلژیک ساخته شده و بعدها به عنوان هدیه به معشوقه داده شده.
داخل این عمارت اشرافی ۱۱ اتاق خواب، ۱۴ سرویس بهداشتی و گلخانه‌ای زیبا و وسیع وجود دارد. زمان جنگ جهانی اول از این خانه به عنوان بیمارستان استفاده می‌شد و پس از آن فیلم‌های زیادی در این خانه تولید شد. از جمله کفش‌های قرمز و اثر کلاسیک آلفرد هیچکاک: دستگیری دزد.
بزرگ‌ترین خانه‌های جهان: د وان، بلر، کالیفرنیا
بین بزرگ‌ترین خانه‌های جهان که تا به حال تعریف کردیم این مورد کمی متفاوت است. مساحت خانه ۱۰۰۰۰۰ مترمربع است اما همه این مساحت زیر یک سقف قرار ندارد. در واقع مساحت خانه مرکزی ۷۳۹۳۴ مترمربع است و ساختمان‌های دیگری طرفینش قرار دارند.
خانه در محله‌ای قرار دارد که بسیاری از هنرمندان آنجا زندگی می‌کنند. در واقع همسایه دیوار به دیوار خانه بازیگر نقش ریچل در سریال فرندز، جنیفر انیستون است. ارزش خانه ۵۰۰ میلیون دلار است. همچنین خانه ۲۰ اتاق خواب و ۳۰ سرویس بهداشتی دارد.
نکته‌ی جالب درمورد این خانه این است که به صاحب خانه اجازه ساخت آشپزخانه دومخی درون عمارت داده نشد و گویا ساکنین محله با مهمانی‌های خانگی چندان قرابتی ندارند.
البته اگر مهمان این خانه باشید باز می‌توانید در اتاق کلاب یا اتاق بزرگ پذیرایی پذیرایی شوید و از دکوراسیون زیبا لذت ببرید.
تائوهویوآن، سوژو، چین
برای برخی فقط منظره‌ی دریاچه کافی نیست و آن وقت است که باید دست به طراحی استخر و برکه هم بزنند. این همان منظره‌ای است که در باغ‌های سوژو که به جزو میراث جهانی یونسکو است دیده می‌شود.
باغ‌های سوژو با سنگریزه‌ها، برکه و دریاچه و گیاهان در همان شهری هستند که تائوهویوآن هم قرار دارد. مساحت خانه ۷۲۴۴۱ مترمربع  است و کنار دریاچه دوشو واقع شده است.
این عمارت اشرافی ۳۲ اتاق خواب و سرویس بهداشتی دارد و سبک دکوراسیون این خانه ترکیبی از مدرن و سنتی است. سال ۲۰۱۶ زمانی که این خانه برای فروش گذاشته شد گران‌ترین خانه در چین بود. ارزش خانه ۱۵۴ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و مزایایی از جمله جزیره خصوصی، سقف‌ها و معماری سنتی دارد.
بزرگ‌ترین خانه‌های جهان: پنزمور، هایلندویل، میسوری
اگرچه بیشتر خانه‌های بزرگ برای رفاه و زیبایی ساخته می‌شوند اما استیون هاف پنزمور را برای علم ساخت. بنا است پنزمور توانایی ایستادگی در برابر بمب و زلزله را داشته باشد. فیزیکدان نجومی و افسر سابق CIA این عمارت اشرافی ۱۳ اتاق‌خوابه که ۱۴ سرویس بهداشتی دارد را برای آزمایش زمین، تکنولوژی مقاومت در برابر زلزله، و بهره‌وری انرژی ساخته است.
البته متاسفانه آینده خانه کمی نامعلوم است. استیون هاف از نحوه ساخت خانه ناراضی بود و علیه شرکت سازنده شکایت کرد و ترجیح می‌داد خانه را خراب کند و مجددا بسازد. پرونده شکایت مختومه اعلام شد اما هاف نیز دیگر در خانه زندگی نمی‌کند.

فیرفیلد، ساگاپونک، نیویورک

در میان خانه‌های بزرگ مساحت این خانه ۶۴۳۸۹ مترمربع است. امکانات خانه متعدد و شامل زمین‌های بولینگ و اسکواش، سالن سینما و زمین بسکتبال داخلی است.
خانه سال ۱۹۹۰ ساخته شد و ارزش خانه اکنون به ۲۴۸ میلیون دلار می‌رسد. زمان ساخت فیرفیلد کورت ونه گات نویسنده معروف آمریکایی داستانی درمورد ساخت این خانه نوشت.

: اشتراک گذاری